Stovėdamas ant šio kilimėlio ir balansuodamas žirgas suvokia, kokioje stovėsenoje jis pripratęs būti. Šis kilimėlis padeda žirgui atrasti naujus kanopos pastatymo būdus, o tokiu būdu yra sudirginama jo nervų sistema. Būtent šis sudirginimas lemia tai, jog aktyvinama propriocepcija t.y. kūno padėties suvokimas, kas ir leidžia žirgui atrasti naujus kanopos pastatymo būdus, balansuojant pernešti viso kūno svorį nuo vienos kanopos ant kitos.
Nors šio kilimėlio efektas kol kas yra pilnai neišaiškintas, yra žinoma, jog iš simpatinės nervų sistemos „bėk-kovok“ atsako žirgo organizmas stovėdamas ant šio kilimėlio per kelias minutes pereina prie „ilsėkis-virškink“ parasimpatinės nervų sistemos atsako. Taip pat pastebėta, jog žirgui stovint ant šio kilimėlio gilėja kvėpavimas, gerėja balansas, žirgas pats koreguoja savo stovėseną ir laikyseną. Be to, šie pakitimai išlieka ir tada, kai žirgas nulipa nuo kilimėlio.
Šis kilimėlis gali būti naudojamas ne tik kaip papildoma reabilitacinė priemonė žirgams su skeleto-raumenų (fascijų) sistemos patologijomis ar skausmais, tačiau padeda sumažinti ir nepageidaujamo elgesio atsiradimą, nerimą, baimę.
Keli svarbūs aspektai, naudojant šį kilimėlį:
- Leisti žirgui stovėti tiek, kiek jis pats nori ir jaučiasi komfortabiliai.
- Kilimėlį galima naudoti nors ir kiekvieną dieną prieš treniruotes.
- Ilgainiui žirgui įgudus ir stovint ant šio kilimėlio gali būti atliekami statodinamiai/kūną stiprinantys/balanso pratimai.
- Taip pat svarbu, jog stovėdamas ant šio kilimėlio žirgas būtų susikoncentravęs į savo kūno padėtį ir jutimus, tad rekomenduojama jo neskatinti maistu.
Žirgo kanopoms įsispaudus kilimėlyje galime matyti, kuria galūne jis remiasi į vieną ar kitą pusę didesniu kūno svoriu. Laikui bėgant (po kelių sesijų) galime matyti progresą – atsistojus ant kilimėlio matome kitokį t.y. vienodesnį kūno svorio pasiskirstymą abejomis galūnėms, o tai svarbu viso organizmo biomechanikai – abiejų kūno pusių raumenys pradeda dirbti vienodai ir tolygiai.